You need to log in to create posts and topics.

1.6.3 - Podklady

Potrebné dokumenty pre podprogram 1.6.3 - Tvorba multimediálneho diela

Fond na podporu umenia
https://www.fpu.sk/sk/

Štruktúra podpornej činnosti Fondu na podporu umenia rok 2019
https://www.fpu.sk/attachments/article/84/STRUKTURA%20podpornej%20cinnosti%202019_05122018DEF.pdf

Príloha 1.6.3
https://www.fpu.sk/attachments/article/84/pr%C3%ADloha%20k%20%C5%A1trukt%C3%BAre_pp%201.6.3%20-%20navrh%20na%202018.pdf

Time Plan
https://www.fpu.sk/attachments/article/115/time%20plan_163_vzor_2018.xlsx

Je finančná časť time plánu relevantná ku Fáze A?

Teoreticky financne rozpocty v plane pre stipendium nemusia byt rozpisane, kedze principialne ziadatel stipendia nemusi deklarovat vyuzitie financnych prostriedkov. Je to vsak dobre rozpisat pre pripad znizenia ziadanej sumy. Ak bude prihlasenych mnoho kvalitnych projektov, moze byt v zaujme komisie podporit co najvacsi pocet ziadosti na ukor znizeni ziadanej sumy. Znizovanie by sa malo posudzovat prave na zaklade TP. Bez relevantnych financnych informacii sa moze stat, ze ziadost bude pokratena na taku sumu, za ktoru projekt nebude realizovatelny alebo znacne utrpi kvalita vystupu. Ak realizacia projektu podlieha vacsiemu nakupu softwaru, technickeho zabezpecenia alebo financnej odmeny spoluautorov, nieje sa o co pri znizovani opriet.

Quote from Marian.Ferko on January 21, 2019, 10:05 pm

Potrebné dokumenty pre podprogram 1.6.3 - Tvorba multimediálneho diela

Fond na podporu umenia
https://www.fpu.sk/sk/

Štruktúra podpornej činnosti Fondu na podporu umenia rok 2019
https://www.fpu.sk/attachments/article/84/STRUKTURA%20podpornej%20cinnosti%202019_05122018DEF.pdf

Príloha 1.6.3
https://www.fpu.sk/attachments/article/84/pr%C3%ADloha%20k%20%C5%A1trukt%C3%BAre_pp%201.6.3%20-%20navrh%20na%202018.pdf

Time Plan
https://www.fpu.sk/attachments/article/115/time%20plan_163_vzor_2018.xlsx

Marian, vdaka za info. Budu pre rok 2019 nejake zmeny oproti 2018 (okrem celkovej sumy na podporu)? Vsimol som si, ze ta priloha, ktoru si linkol, je z minuleho roku.

Zaroven na webe FPU je k 1.6.3 len toto: https://www.fpu.sk/sk/moznosti-podpory/struktura-podpory/14-1-umenie/medziodborove-projekty/241-1-6-3-tvorba-multimedialneho-diela-faza-c#c240

Znamena to, ze detaily budu az pri spusteni vyzvy 25.2.?

Dik.

Ahoj,

oproti minulemu roku sa nic vyraznejsie nemeni. Vsetky hlavne detaily vyzvy su uz zverejnene. Jedina vacsia zmena je pri hodnoteni ziadosti na dotaciu. Doteraz bol pozvany kazdy ziadatel fazy C na osobnu prezentaciu. V minulosti osobne prezentacie ziadatelov vyrazne nezmenili nizke bodove hodnotenia komisie pri problematickych projektoch. Teda vela krat cestovali ziadatelia cez cele Slovensko fakticky zbytocne. Aby sa tomuto predislo, tak hodnotenie ziadosti o dotaciu bude dvojkolove kde do druheho kola postupia iba projekty s dostatocnym poctom bodov. Takto je to aj pri inych podprogramoch FPU. Ake dalsie detaily vyzvy by si chcel vediet?

Mimo ine uz som sa viac krat stretol s otazkou od ziadatelov ako je to s poctom stran pre zasielanu dokumentaciu (GDD, TDD, ADD).

Pocet stran ktory je uvadzany v dokumente (Príloha 1.6.3) je maximalny (odporucany) pocet stran. Ziadatel teda kludne moze napisat aj menej stran textu, pripadne menej stran obrazovej dokumentacie. Niektore hry nemusia vobec mat grafiku, takze netreba dokument umelo natahovat. Pokial vsak dokument bude mat podstatne viac stran ako je odporucany pocet, problem to bude pre komisiu, kde jej clenovia musia precitat vsetky zaslane materialy. Treba si uvedomit ze na vyhodnotenie projektov je pomerne malo casu. Treba teda pisat iba naozaj relevantne informacie.

Dik, Marian. Zatial nepotrebujem nic konkretne, len som si chcel overit zakladne poziadavky.

@marian-ferko, mám otázku ohľadom povinných príloh. Na strane 69 dokumentu http://sgda.sk/wp-content/uploads/2019/02/STRUKTURA-podpornej-cinnosti-2019_17092018.pdf sa píše:

Povinnou prílohou je multimediálne dielo vo forme vertical slice, vrátane príslušnej dokumentácie (ADD, GDD, TDD) a distribučného plánu. Povinnou prílohou je posudok garanta, ktorý nezávisle a nestranne posúdi kvalitatívnu úroveň projektu. Nepovinnou prílohou žiadosti môže byť aj potvrdenie o zabezpečení distribúcie výsledného multimediálneho diela. Žiadateľ priloží prílohy k žiadosti podľa pokynov uvedených vo výzve a podľa špecifikácie uvedenej v prílohe č. 1 tohto dokumentu.

Zároveň je ten istý text priamo v elektronickej žiadosti na podpora.fpu.sk v časti Prílohy.

Hovorí sa tu o distribučnom pláne a potvrdení o zabezpečení distribúcie. Prvý dokument je povinný, druhý je nepovinný. Zároveň sa ten distribučný plán nespomína nikde inde a nepamätám si, že by sa spomínal na prezentácii pred 2 týždňami.

Každopádne je to medzi podmienkami pre poskytnutie podpory fázy C ako povinná príloha. Sú k tomu nejaké bližšie informácie?

 

@martink

Distribucny plan je v podstate iba popis akym sposobom sa planuje dielo dalej sirit. Tato informacia je uz zahrnuta v GDD.

V prilohe 1.6.3 mame doslova pisane:

Doplňujúce body pre fázu Beta Final:

Marketingovú stratégiu (iba v prípade fázy C) – popis, akým spôsobom bude dielo propagované a akým spôsobom bude k dispozícii pre užívateľov (Steam, Web, MarketPlace, Facebook a i.),

 

Teda staci napisat zopar vetami ake su planovane sposoby distribucie. Pochybujem ze dnes niekto bude riesit fyzicke nosice. Ak  informaciu o planovanej distribucii napises do GDD, distribucny plan nemusis prikladat. (overil som tento postup v FPU) Potvrdenie o zabezpeceni distribucie pravdepodobne ludia v tomto stave vyvoja asi este nebudu mat, preto je to nepovinna priloha.

Potreba prikladania distribucneho planu vznikla v ramci viacerych podprogramov FPU. Nuz priloha k 1.6.3 tento fakt mala uz davnejsie osetreny. Na poslednom stretnuti sa na tento dokument zabudlo pripomenut.

Vďaka, @marianferko!