GAME_JAM_fb_event_cover

Výzva na účasť je otvorená do 29. februára 2024:
https://forms.gle/vd1pu7Rq4SReBktp9

Podrobné informácie:
https://sgda.sk/wp-content/uploads/2024/02/FACTS-Game-Jam-Open-Call-info.pdf

Goetheho inštitút Slovensko ohlasuje iniciatívu FACTS GAME JAM, výnimočné podujatie spájajúce umenie, žurnalistiku a najnovšie digitálne technológie. Game jam, naplánovaný na 5. - 7. apríla 2024 v Bratislave a prístupný aj online, pozýva herných vývojárov, novinárov, umelcov a rôzne organizácie, aby prostredníctvom interaktívnych herných zážitkov preskúmali vplyv nových technológií na žurnalistiku a rozprávanie príbehov.

Účastníci sa zamerajú na to, ako hry, umelá inteligencia, VR a ďalšie technológie menia podobu produkcie, distribúcie a prezentácie informácií v digitálnom veku. Toto podujatie nie je len o tvorbe hier, ale aj o inovácii rozprávania príbehov, pochopení spoločenských výziev a skúmaní nuáns faktov verzus dezinformácií v žurnalistike. Vítaná je interaktívna tvorba zameraná na umelecké hry, indie hry, VR/AR žurnalistiku, hravé aplikácie, automatizované správy a ďalšie prínosné témy a interaktívne riešenia.

Víťazi hackathonu získajú finančné prostriedky vo výške 1500 EUR na ďalší vývoj svojho projektu, profesionálny mentoring a možnosť predstaviť svoj prototyp na medzinárodnom festivale hier a hravých médií A MAZE. / Berlin 2024.

FACTS GAME JAM je súčasťou "PERSPECTIVES", celoeurópskeho novinárskeho projektu a novej značky pre multiperspektívnu a konštruktívnu žurnalistiku. Táto iniciatíva spája mladých nezávislých novinárov v celej Európe a podporuje nezávislú žurnalistiku prostredníctvom umenia a digitálnych hier. FACTS GAME JAM je spoločnou iniciatívou Goetheho inštitútu Slovensko, Festivalu hier a hravých médií A MAZE. a Slovenskej asociácie herných vývojárov.

facts_gj_logoboard