SK hra 2020 shortlist

Tvorba hier má na Slovensku dlhoročnú históriu siahajúcu do dôb diernych štítkov a sálových počítačov. Dnes zamestnáva kreatívne odvetvie tvorby hier tamer 900 profesionálov a vyše 60 spoločností generuje obrat vyšší ako 72 miliónov eur. Doteraz boli vytvorené stovky hier pre všetky existujúce aj dnes už neexistujúce platformy. Preto je opäť čas ich oceňovať. Vyhlásenie víťazov prebehne na festivale Game Days v Košiciach, ktorý sa bude konať v novembri 2021

Nominované hry

adam eve

Adam and Eve GO
Functu
www.functu.com

Logická plošinovka v zábavnom prehistorickom prostredí. Adam hľadá Evu, ku ktorej sa dostane až po prekonaní vtipných prekážok. Jedná sa o špeciálne vydanie Adam and Eve GO, v ktorom môžete voľne ovládať Adama pri jeho hľadaní Evy a vhodného domu.

AM-SS-1 - Gabriela Kosibová

Athletics Mania
PowerPlay Studio
www.powerplay.studio/sk/game/athletics-mania

Athletics Mania je akčná športová hra s prvkami RPG, ktorá vás uvedie do sveta atletiky. Hra ponúka možnosť vychutnať si 12 atletických disciplín ako beh, vrhanie, skákanie a mnohé ďalšie, ktoré preveria vaše schopnosti a túžbu zvíťaziť. V hre na vás čakajú atléti z celého sveta, je len na vás či nájdete odvahu si s nimi zmerať sily.

Hammer Nail

Hammer & Nails - Carpenter Hero Game!
Vivuga
www.vivuga.com

Zbaľte si svoje náradie - skáčte z klinca na klinec a zatlčte ich v úplne novej hreHammer & Nails. Zábavná a návyková hra, kde sa snažíte trafiť klince s najväčšou presnosťou.

scr01 - Jaroslav Kurčík

Hero of the Kingdom: The Lost Tales 1
Lonely Troops
www.lonelytroops.com

Táto dobrodružná hrá s prvkami hry na hrdinov je určená pre nenáročného hráča. Hráč, ako neznámy tulák, spoznáva osud malého chlapca Brenta (ktorého možu hráči poznať z ostatných hier v sérii, už ako dospelého). Podarí sa hráčovi vyriešiť záhadu Brentovho pôvodu a zachrániť mestečko pred drakom?

puppy dog

Puppy Dogg vs Sheep
TIKS Games
www.tiks.sk

Puppy Dog vs Sheep je návyková bezplatná logická hra založená na pravidlách Sokobanu. Ste veľkým fanúšikom logických hier push box? Máte radi šteniatka alebo ovce? Je váš mozog pripravený na skutočne tvrdú prácu? Ak áno, mali by ste vyskúšať túto roztomilú logickú hru.

Shopping run

Shopping Run
RongeGames
http://rongegames.com/

Zozbieraj všetko ovocie a diamanty, ktoré cestou stretneš a náplň nimi všetky nákupné košíky, ktoré máš. Nahraj najlepšie skóre, výmen diamanty za nových charakterov, s ktorými si užiješ kopec zábavy. Stačí si vybrať obľúbenú postavičku a môžeš začať zbierať ovocie.

tfk_ep2_0 - Matej Vančo

The Fallen Kings (episode 2)
Struct9
www.struct9.com

The Fallen Kings je stredoveká, bojová hra s dramatickým príbehom. V hre zažijete unikátnu (zatiaľ)-krátku kampaň, duelové boje a plnú úpravu postavy. Momentálne sa nachádza v Alpha verzii, každý rok plánujeme pokračovanie kampane a snažíme sa priviesť do Slovenskej hernej scény niečo neobviklé. Hru vyvíjame zadarmo, čisto z nášho dobrého pocitu a inšpirujeme sa našou komunitou (na Gamejolte), ktorá pomaly, ale isto narastá!

tinc1 - Vladimir Liska

Transport INC
DIGIFOX
www.store.steampowered.com/app/936500/Transport_INC

Transport INC. je hra o manažmente, konkurencii, ekonomike ale predovšetkým o logistike. Hráč sa dostane na počiatok logistickej firmy a svojou šikovnosťou ju musí priviesť až do samotného dopravného neba.

1 - Dalibor Bartoš

Ur Game: The Game of Ancient Gods
Bartoš Studio
www.bartos-studio.com/ur-game/

Hra je vernou kópiou Kráľovskej hry mesta Ur, starodávnej hry, ktorá je dnes staršia ako 4500 rokov. Prináša však vylepšenia ako možnosť hrať online multiplayer, kde je možné vyjadrovať svoje emócie oponentovy gestikuláciou avatara, obsahuje rebríček najlepších hráčov. Je možné hrať proti AI alebo proti živému oponentovy v offline režime.

vaporum_lockdown_FullHD_09 - Michal Nemec

Vaporum: Lockdown
Fatbot Games
www.fatbot-games.com

Vaporum: Lockdown je predpokračovanie steampunkového dungeon crawleru Vaporum, ktorý bol inšpirovaný klasikami žánru ako Eye of the Beholder, Dungeon Master či z novších Legend of Grimrock. Lockdown rozpráva príbeh vedkyne Ellie Teller, ktorá je súčasťou tajného výskumného projektu kdesi uprostred oceánu. V hre riešite hlavolamy, prekonávate nebezpečné nástrahy a bojujete s množstvom rôznorodých nepriateľov.

10-3 - bitmap galaxy

YesterMorrow
Bitmap Galaxy
www.yestermorrow-game.com

YesterMorrow je 2D plošinovka pre jedného hráča, v ktorej cestujete časom a miešajú sa v nej akčné sekvencie s logickými prvkami. Sledujte pútavý príbeh Yui, ktorá cestuje späť do minulosti, aby zachránila svoju rodinu a zvyšok sveta, ktorý je uväznený v Nekonečnej noci.

zx ninja

ZX Ninja Com 2
Pyshteek - Arcade games
www.facebook.com/pyshteekgames

Cieľom hry je aby váš ninja prešiel až na koniec úrovne skokom a behom po platformách. Ninja začína úroveň bez zbrane a jediný spôsob, ako zničiť ostatných ninjov je skákať na nich. Niektorých lietajúcich nepriateľov nemožno týmto spôsobom zničiť.