sk katalog 2022

Slovak Game Developers Association vydala aktualizovanú verziu katalógu, venovanú slovenskému hernému priemyslu pre rok 2022. Katalóg obsahuje rozsiahly zoznam aktívnych spoločností, outsourcerov, aktuálne vyvíjané projekty alebo informácie o školách, vzdelávacích iniciatívach a podujatiach spojených s hrami na Slovensku. Materiál taktiež obsahuje podrobné ekonomické a geografické štatistiky, informácie o zamestnancoch a ďalšie kvantitatívne ukazovatele o domácom hernom priemysle.

Slovenský herný priemysel nespomalil vo svojom raste ani v roku 2021, jeho celkový obrat za posledný kalendárny rok dosiahol až 80 miliónov eur. Herné firmy na Slovensku zamestnávali 1079 herných vývojárov naprieč 70 spoločnosťami. Podľa štatistík Slovak Game Developers Association tieto kľúčové ukazovatele rastú podobným tempom už dlhé roky, aj keď po rekordných pandemických rokoch sa očakáva mierne spomalenie.

Medzi profilmi spoločností sa okrem množstva indie tvorcov a menších štúdií nachádzajú aj najväčšie herné spoločnosti na Slovensku, ako napríklad Pixel Federation, PowerPlay Studio, Inlogic Software, Blue Brain Games, Nine Rocks Games alebo Games Farm. Nechýbajú ani svetové outsourcingové spoločnosti ako Superscale, Studio 727, Cassa Game Industry alebo Noise Artillery.