scitanie-2023-FB

DEADLINE: 23. 4. 2023
DĹŽKA VYPĹŇANIA:
približne 10 - 20 minút

Slovak Game Developers Association zhromažďuje každoročne údaje o herných spoločnostiach na Slovensku od roku 2015, pričom ich aktualizácií sa venuje každý rok. Aj vďaka tomuto sčítaniu sme mohli aj v roku 2022 publikovať ďalšiu výročnú správu o stave herného priemyslu na Slovensku, spolu s prehľadovou brožúrou o domácich štúdiách, vzdelávacích aktivitách a podujatiach.

Opäť potrebujeme vašu pomoc pri vyplnení údajov v prieskume. Je jedno, či ste malé, začínajúce alebo veľké štúdio, či pracujete na diaľku s ostatnými, máte vlastný office, poskytujete hotové riešenia tretím stranám alebo produkujete originálne IP. Jedinou podmienkou je, aby ste mali firmu registrovanú na Slovensku.

Minulý rok sme vydali s vašou pomocou ďalšiu správu, infografiku a brožúru, ktoré nám otvorili mnohé dvere a ukázali, že monitorovanie a publikovanie aktuálneho stavu o hernom priemysle na Slovensku je nevyhnutné nielen pre pritiahnutie pozornosti rôznych inštitúcií, vydavateľov, či investorov. Rovnako je dôležitým nástrojom pre budovanie pozornosti a pri komunikácii s tretími stranami a štátnym aparátom alebo inštitúciami ako napríklad Fondom na podporu umenia, Ministerstvom kultúry, alebo Národným osvetovým centrom.

Údaje zo sčítania sa nebudú zverejňovať čiastkovo, ale kumulatívne, garantujeme anonymitu pri spracovaní údajov. Správa bude takisto aj súčasťou ďalšieho pripravovaného katalógu pokrývajúceho všetky herné štúdiá, spoločnosti a aktuálne projekty.